Abonē LJZA ziņas

Uz norādīto e-pasta adresi nosūtīsim Jums LJZA ziņas.

Arhīvs

Statistika

  • 70,956 apmeklējumi

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība izsludina jauniešu zinātniski pētniecisko darbu konkursu "Tehnoloģijas nākotnes izglītībā". Labāko darbu autori saņems Galactico dāvanu kartes EUR 150, EUR 100 un EUR 50 vērtībā, kā arī pretendēs uz Latvijas Mobilā Telefona sagādātajām pārsteiguma balvām. Konkursā aicināti piedalīties gan 10.- 12.klašu skolēni, gan 15 - 25 gadus veci, strādājoši jaunieši bez augstākās izglītības. Konkurss notiek projekta "Zinātnes popularizēšana jauniešiem 2015" ietvaros sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu. Projektu atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds un Latvijas Mobilais Telefons.

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība aktīvi iesaistās ne tikai doktorantu, jauno zinātnieku apvienošanā un interešu pārstāvībā, bet arī veido zinātnieku atpazīstamību sabiedrībā un aicina jauniešus kļūt par zinātniekiem. Zinātniski pētnieciska darba izstrāde ir veids, kā jaunietim apgūt vērtīgas un ikdienā noderīgas prasmes. Praktiskās pētnieciskās prasmes ir zinātnieka darbības pamats, tādēļ konkursa dalībniekiem nepieciešamības gadījumā tiks nodrošinātas konsultācijas, palīdzība tēmas izvēlē un darba izstrādē. Pieteikumus konsultācijām, iespējamo tēmu saraksta pieprasījumus vai jautājumus lūdzam iesūtīt uz epasta adresi jauno.zinatne@gmail.com.

Latvijas Jauno zinātnieku apvienības Konsultatīvās padomes priekšsēdētājs un Vidzemes Augstskolas rektors Dr. Gatis Krūmiņš stāsta: "Latvijā ir labi un panākumiem bagāti zinātnieki, taču mūsu zinātnei kopumā ir viens visai būtisks trūkums – tā nav atraktīva, sabiedrībai saistoša. Mūsu zinātnieki, neskaitot dažus retus izņēmumus, nespēj par saviem pētījumiem sabiedrībai pastāstīt tā, lai tas būtu kā viegli uztverami, tā arī interesanti. Mūsu iniciatīva aicināt jauniešus savas pētnieciskās idejas izteikt caur mūsdienu tehnoloģisko prizmu ir cieši saistīta ar vēlmi šo situāciju mainīt. Mēs gribam jauniešiem par savu pirmo pētījumu radošu izstrādāšanu likt domāt jau skolas solā. Lai uzsākot nopietna zinātnieka gaitas, viņiem šāds savu ideju pasniegšanas veids jau būtu pierasta un neatņemama zinātniskā darba sastāvdaļa."

KAS JĀDARA, LAI PIETEIKTOS?

Zinātniski pētnieciskie darbi jāiesniedz datorrakstā, latviešu valodā. Minimālais darba apjoms- 5 A4 lapas.
Iesniedzot darbus dalībai konkursā, obligāti jānorāda autora vārds, uzvārds, vecums, kontaktinformācija, darba vadītājs un pārstāvētā izglītības iestāde.
Darbs jāiesniedz konkursa organizatoriem līdz 30.04.2015, nosūtot uz epasta adresi pasakums@ljza.lv ar norādi ZPD konkurss.
Darbus elektroniskā formātā izvērtēs nozares speciālisti no Vidzemes Augstskolas, piešķirot apbalvojumu perspektīvākajiem, interesantākajiem un kvalitatīvākajiem darbiem.

Ar konkursa dalībniekiem sazināsies personīgi līdz 10.05.2015. Balvu pasniegšana notiks 19.05.2015 Valmieras kultūras centrā.

Konkursa nolikums pieejams šeit.

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība
Reģ. nr. 40008097922 | Adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050 | e-pasts: info@ljza.lv | T. +371 29231185 | Konts: A/S SwedBank LV30HABA0551014759773
%d bloggers like this: