Abonē LJZA ziņas

Uz norādīto e-pasta adresi nosūtīsim Jums LJZA ziņas.

Arhīvs

Statistika

  • 70,634 apmeklējumi

Piektdien, 26. septembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) no plkst. 17:00 līdz 20:00 sadarbībā ar Latvijas Jauno zinātnieku apvienības pārstāvjiem no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūtu norisināsies Zinātnieku nakts 2014 programma „Kristāli grāmatās, Latvijā un sadzīvē”. Pasākuma laikā ikvienam būs iespēja iepazīties ar bibliotēkas krājuma grāmatu izlasi par kristāliem, aplūkot kristālu izstādi, klausīties šai tematikai veltītas lekcijas un vērot eksperimentus.

Grāmatu izlase, kas iepazīstinās ar kristāliem un cita līdzīga veida minerāliem rotaslietās, virtuvē, cilvēkā, elektronikā, pludmalē, ražošanā un citur. Tostarp – ekspozīcijā grāmatas par to, kā izaudzēt kristālus pašam. Tehnoloģiju un dabaszinātņu lasītavā (3. stāvā).

Latvijas un pasaules kristālu izstāde. Kur Latvijā meklēt kristālu un kā pazīt Latvijas minerālās bagātības, stāstīs un rādīs RTU Civilo ēku būvniecības katedras ģeologs Dr.geol. Andris Karpovičs un ķīmijas tehnoloģijas doktorants Imants Kreicbergs. Ātrijā (1. stāvā) pie ieejas

Lekcija „Kristāli – ēdami, skaisti un noderīgi!”. Ar kristālu pasauli iepazīstinās RTU Vispārīgās ķīmijas tehnoloģiju institūta pētniece Dr.sc.ing. Agnese Stunda-Zujeva. Tehnoloģiju un dabaszinātņu lasītavā (3. stāvā) plkst. 17:20, 18:20 un 19:20.

Eksperimenti: kristālu audzēšana RTU Ķīmijas zinātniskās asistentes Guna Krieķes vadībā. Ātrijā (1. stāvā) pie ieejas

Šogad Zinātnieku nakts aktivitātes Latvijā tematiski ir saistītas ar tēmu „Kristāli”, sniedzot ieskatu kristālu daudzveidībā, to esamībā dabā un dažādajā pielietojamībā. 26. septembrī vienlaikus astoņās pilsētās – Rīgā, Salaspilī, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā un Liepājā – plašākai sabiedrībai apskatei būs atvērti zinātniskie institūti un augstskolu fakultātes, kur interesenti varēs piedalīties zinātniskos eksperimentos, iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus zinātniekiem un uz brīdi iejusties zinātnieka ikdienā.

Zinātnieku nakts ir Eiropas līmeņa izglītojošs pasākums, kuru jau devīto gadu organizē Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas augstskolas, zinātniskie institūti un citas ar izpēti saistītas institūcijas. Ar šo pasākumu Latvija iekļaujas to daudzo Eiropas valstu – Eiropas Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra nogalē organizē dažādas aktivitātes  vairāk kā 300 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus un ļautu ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Informāciju sagatavoja:

Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība
Reģ. nr. 40008097922 | Adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050 | e-pasts: info@ljza.lv | T. +371 29231185 | Konts: A/S SwedBank LV30HABA0551014759773
%d bloggers like this: