Abonē LJZA ziņas

Uz norādīto e-pasta adresi nosūtīsim Jums LJZA ziņas.

Arhīvs

Statistika

  • 70,631 apmeklējumi

Žurnālisti, programmētāji, datu analītiķi, aktīvisti un ikviens datu entuziasts aicināts līdz 1.martam pieteikties Atvērto datu hakatonam, kas notiks 4. martā plkst. 9:00 Rīgā. Šogad starptautiskā datu diena ir veltīta atvērtās zinātnes datiem, sabiedriskās naudas plūsmas analīzēšanai, atvērtajiem vides datiem, kā arī atvērtajiem datiem par cilvēktiesību tēmām.

Žurnālisti un nevalstiskās organizācijas tiek aicinātas piedalīties hakatonā ar savām idejām un ekspertīzi, savukārt programmētāji un analītiķi - sniegt savas zināšanas un prasmes, lai atklātu publiskajos datos ieslēptas zināšanas kādā no hakatona tēmām.

Datu hakatons ir komandas darbs 8h garumā. Pēc ideju autoru projektu piedāvājumu prezentācijām, ikviens dalībnieks var pievienoties idejai, kuru kopīgi pilnveidot un realizēt ar datu palīdzību.

Hakatona grupu darba rezultāti var būt gan vizualizācija, datu analīzes rezultātā iegūta ziņa vai interaktīva tiešsaistes lietotne, kas uz Latvijas publiskajiem datiem ļauj paraudzīties no jauna skatu punkta.

Projektu ideju autoriem tā ir iespēja uzrunāt plašāku sabiedrības loku ar datos balstītiem argumentiem, pārbaudīt hipotēzes un radīt materiālu, kas var vēlāk tikt izmantots savos projektos, piemēram, publikācijās vai uzrunājot politikas veidotājus ar datos balstītiem argumentiem. Savukārt datu entuziastiem kā programmētājiem un pētniekiem tā ir iespēja strādāt ar sabiedrībā aktuālām projektu idejām un izmēģināt jaunas metodes to apstrādē un vizualizācijā.

Īpaši šogad aicināti piedalīties biedrību pārstāvji un aktīvisti ar savām projektu idejām

Hakatonā var piedalīties arī ar jūsu ievāktiem datiem.

Vairāk informācijas: http://www.datuskola.lv/datu-hakatons/

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība
Reģ. nr. 40008097922 | Adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050 | e-pasts: info@ljza.lv | T. +371 29231185 | Konts: A/S SwedBank LV30HABA0551014759773
%d bloggers like this: