Abonē LJZA ziņas

Uz norādīto e-pasta adresi nosūtīsim Jums LJZA ziņas.

Arhīvs

Statistika

  • 70,634 apmeklējumi
Pašlaik populārs ir viedoklis, ka "vecie" zinātnieki ir jauno zinātnieku lielākie ienaidnieki un daudzi līdzjutēji jaunajiem zinātniekiem vēl sekmes šajā cīņā. Mūsuprāt, vecums kā kritērijs ir ērts un ļoti viegli pielietojams, tomēr galvenais kritērijs ir zinātniskā darbība un kompetence.
Šajā sakarā Latvijas Jauno zinātnieku apvienība organizē pieredzes apmaiņas pasākumu "Pastāvēs, kas pārvētrtīsies (Rainis). Kā pastāvēt zinātnē?" 7. novembrī plkst. 11:00-14:30 (kafijas pauze 12:30-13:00) Latvijas Universitātes Dabaszinātņu Akadēmiskajā centrā (http://www.tornakalns.lv/) Rīgā, Jelgavas ielā 1, 501. telpā. Nacionālajā bibliotēkā. Pasākumu vadīs LJZA valdes priekšsēdētājs Egils Stalidzāns. Pasākums ir bez dalības maksas. Reģistrācija pasākumam ŠEIT.
Vēlamies kliedēt mītu par vecajiem zinātniekiem kā jauno zinātnieku problēmu uzsverot straptautisku konkurētspēju kā daudz svarīgāku aspektu. Vēlamies redzēt pieredzejušos zinātniekus kā savus komandas biedrus un partnerus. Dzīvojam pārmaiņu laikos un vēlamies mācīties no tiem, kas ir spējuši mainīties līdzi laikam un bija konkurētspējīgi gan sociālismā, gan kapitālismā (pastāvēs, kas pārvērtīsies). Konkurētspēju kapitālismā mērām ar spēju ietekmēt pasaules zinātni (mērām ar citēšanas intensitāti) un spēju starptautiski strādāt starptautiskos projektos.
Pašlaik savu daību apstiprinājuši pieredzes bagātie zinātnieki:
- Jekaterina Ērenpreisa no Biomedicīnas pētījumu centra,
- Andrejs Cēbers, fiziķis no Latvijas Universitātes,
- Jānis Grāvītis no Koksnes Ķimijas institūta
- Jānis Osis, informācijas tehnoloģiju un datorzinātnes pārstāvis no Rīgas Tehniskās universitātes .
Tēmas, par kurām ir aicināti runāt mūsu viesi:
 - zinātniskās tematikas izvēle un mainība,
- zinātniskās grupas formēšanas, finansēšanas un darbības pamatprincipi,
- sadarbības partneru izvēles politika valsts ietvaros un starptautiski,
- kā jūs rīkotos pašreizējo jauno zinātnieku un doktorantu vietā,
- tipiskas zinātniskās karjeras kļūdas,
- jebkas, ko vēlaties pateikt jaunajiem zinātniekiem.
Materiālu sagatavoja Egils Stalidzāns.
Latvijas Jauno zinātnieku apvienība
Reģ. nr. 40008097922 | Adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050 | e-pasts: info@ljza.lv | T. +371 29231185 | Konts: A/S SwedBank LV30HABA0551014759773
%d bloggers like this: