Abonē LJZA ziņas

Uz norādīto e-pasta adresi nosūtīsim Jums LJZA ziņas.

Arhīvs

Statistika

  • 70,956 apmeklējumi

Daudzi jaunie zinātnieki Latvijā šobrīd nepacietīgi gaida "post-doc" projektu jeb, precīzi sakot, ES struktūrfondu 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.2. pasākuma "Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts" uzsaukuma sākumu. Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA), kas ir atbildīgā iestāde par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondiem to jaunajā periodā, 18. martā savā mājas lapā publicēja uzsaukumu tieši šim pasākuma, ko daļa jauno zinātnieku var kļūdīgi noturēt par starta šāvienu, it īpaši atrodot tikai šī uzsaukuma iesnieguma veidlapas.

Ar šo ziņu aicinām jaunos zinātniekus vēl nedaudz paciesties, jo šis uzsaukums attiecas tikai uz Valsts izglītības un attīstības aģentūru (VIAA). Kā lasāms uzsaukumā, VIAA līdz 17. maijam jāiesniedz CFLA projekta iesniegums. Ar to domāts viens lielais “jumta” projekts, kas ir birokrātiska nepieciešamība, jo pasākuma realizētājs (VIAA) var saņemt ES struktūrfondu finansējumu tikai pēc vienošanās noslēgšanas. Tas atrunāts saistošo Ministru Kabineta noteikumu 12. punktā.

Šobrīd atliek vēlēt VIAA raitu projekta sagatavošanu un laicīgu iesniegšanu. Šo gaidīšanas laiku iesakām izmantot lietderīgi, domājot par savu potenciālo pētniecības projektu un tā atbilstību kritērijiem, kas atrodami jau pieminētajos saistošajos Ministru Kabineta noteikumos.

P.S. Iestājies LJZA un nepalaid garām aktuālu informāciju par jauno zinātnieku iespējām.

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība
Reģ. nr. 40008097922 | Adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050 | e-pasts: info@ljza.lv | T. +371 29231185 | Konts: A/S SwedBank LV30HABA0551014759773
%d bloggers like this: