Abonē LJZA ziņas

Uz norādīto e-pasta adresi nosūtīsim Jums LJZA ziņas.

Arhīvs

Statistika

  • 70,831 apmeklējumi

25. martā ar lekciju Vidzemes Augstskolā viesojās Latvijas Jauno zinātnieku apvienības pārstāvji Dr.sc.ing. Egils Stalidzāns, Dr.sc.ing. Gita Šakale un Dr.art. Daina Lāce. Vieslekcija notika Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītā projekta „Zinātnes popularizēšana reģionos” ietvaros. Tās laikā studenti, docētāji un ikviens interesents varēja uzzināt atbildes uz jautājumiem: Kāpēc cilvēki kļūst par zinātniekiem? un Kāpēc valstis finansē zinātni?

Jaunie zinātnieki klausītājus iepazīstināja arī ar zinātnieku domāšanas modeli, stāstīja par izaugsmes iespējām zinātnē, kā arī pievērsās jautājumam par doktora zinātniskā darba izstrādi, kas nereti nodarbina arī studentu prātus. Zinātnieku stāstus papildināja taustāmi pētniecības darbu rezultāti – robotu, kukaiņu lamatu mikroskopa, lāzeru u.c. izgudrojumu demonstrējumi.

Viens no pasākuma vaininiekiem LJZA valdes priekšsēdētājs Egils Stalidzāns atzīst: „Lai arī pašlaik ar finansējumu zinātnei Latvijā ir vāji, ir nepieciešams studentiem sniegt ieskatu par iespējām, kas ir pieejamas katram Eiropas Savienības iedzīvotājam. Esmu pārliecināts, ka ilgākā laika posmā arī Latvijā mainīsies attieksme pret zinātni, un ir svarīgi, lai zinātniskā darbība pa starpu nepārtrūkst. Viesojoties stāstam arī par savu zinātnes pieredzi, tādējādi atklājot dažādu nozaru īpatnības”.

Materiālu sagatavoja Lienīte Baltiņa.

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība
Reģ. nr. 40008097922 | Adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050 | e-pasts: info@ljza.lv | T. +371 29231185 | Konts: A/S SwedBank LV30HABA0551014759773
%d bloggers like this: