Abonē LJZA ziņas

Uz norādīto e-pasta adresi nosūtīsim Jums LJZA ziņas.

Arhīvs

Statistika

  • 70,956 apmeklējumi

Šī gada 22.februārī Latvijas Jauno zinātnieku apvienības pārstāvji tikās ar Jelgavas domes vadītāju Andri Rāviņu un Zemgales rajona Kompetenču attīstības centra darbiniekiem, lai pārrunātu tālāko sadarbību zinātnes popularizēšanā jauniešiem un jaunās zinātnieku paaudzes izglītošanā. Jelgava, kas sevi pozicionē kā pilsētu izaugsmei, lielu uzmanību pievērš jaunākās paaudzes zemgaliešu izglītošanā valstī noteiktajās prioritārajās izaugsmes jomās. Pašvaldības bērnu dārzus apmeklējošie bērni apgūst dabisko zinātkāri stimulējošās programmas FasTracKids, kas veicina kritisko domāšanu, radošumu, komunikācijas un sadarbības prasmes, un pašapziņu. Tehniskākas zinības tiek apgūtas ar programmas MINIPHĀNOMENTA palīdzību, bet labākie piekto līdz devīto klašu skolēni katru otro sestdienu izglītojas Junioru universitātē. Tajā jau šobrīd darbojas jaunie zinātnieki, kas aizraujošā, praktiskā un saprotamā veidā skaidro bioloģijas, matemātikas, fizikas un ķīmijas likumsakarības. Latvijas Jauno zinātnieku apvienības biedriem darbs ar skolēniem nav svešs, tā kā ir uzkrāta pieredze gan vizītēs skolās un augstskolās popularizējot zinātni Borisa un Ināras Teterevu fonda projekta ietvaros, gan rīkojot Topošo zinātnieku forumu un uzņemot skolēnu vizītes pētniecības iestādēs.

Tikšanās laikā tika identificēti turpmākās sadarbības ceļi un ar lielu prieku secināts, ka zemgaliešu un jauno zinātnieku mērķi un vērtības lielā mērā sakrīt. Papildus jauno zinātnieku solījumam palīdzēt noturēt augsto kvalitātes latiņu informējot par jaunākajiem sasniegumiem un atklājumiem, LJZA ar Zemgales rajona Kompetenču attīstības centru plāno sadarboties zinātnes komercializācijas jautājumos. Zinātnes komercializācija ir "svaigākā" un perspektīvām bagātākā LJZA noteiktā attīstības prioritāte, tādēļ aicinām visus zemgaliešus apmeklēt jauno zinātnieku stendu Zemgales uzņēmēju dienās š.g. 28. aprīlī un uzzināt vairāk par jauno zinātnieku piedāvājumu.

Informāciju sagatavoja Ieva Krūmiņa

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība
Reģ. nr. 40008097922 | Adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050 | e-pasts: info@ljza.lv | T. +371 29231185 | Konts: A/S SwedBank LV30HABA0551014759773
%d bloggers like this: