Abonē LJZA ziņas

Uz norādīto e-pasta adresi nosūtīsim Jums LJZA ziņas.

Arhīvs

Statistika

  • 70,634 apmeklējumi

Kopš 2016. gada maija Latvijā notiek pētījums par dažādiem augstākās izglītības jautājumiem, ko īsteno Pasaules Bankas ekspertu komanda sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un dažādām Latvijas augstskolām. Sākumā tika apskatīts jautājums par augstskolu pārvaldību un finansēšanu, kā arī doktorantūras sistēmu, par ko eksperti jau snieguši rekomendācijas.

Tagad ekspertu komanda pievērsusies akadēmisko karjeru un cilvēkresursu jautājumam un šonedēļ viesojas Latvijā, tiekoties ar augstskolu un dažādu institūciju pārstāvjiem, to skaitā pirmdienas pēcpusdienā stundas garumā runājot ar Latvijas Jauno zinātnieku apvienību un Latvijas Studentu apvienību. Kā studentus un jaunos zinātniekus pārstāvošas organizācijas, eksperti izrādīja dziļu interesi un uzdeva jautājumus par karjeras iespējām un izaugsmi, motivācijas un profesionālās izaugsmes sistēmām, pieredzējušāku kolēģu ietekmi, saistību starp pētniecības institūtiem un augstskolām un daudziem citiem jautājumiem. Lai ekspertiem palīdzētu, augustā veicām jauno pasniedzēju aptauju, mēģinot iegūt plašāku skatījumu uz šiem jautājumiem. Aptaujas rezultāti apkopoti prezentācijas veidā, kas tika nosūtīta ekspertiem un ar ko piedāvājam iepazīties arī citiem interesentiem. Prezentāciju skati šeit.

Ekspertu pētījuma rezultāts un ieteikumi gaidāmi nākamā, 2018. gada sākumā. Par pētījumu un tā rezultātiem lasi IZM lapā (tur arī Pasaules Bankas ekspertu ziņojumi ar rekomendācijām).

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība
Reģ. nr. 40008097922 | Adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050 | e-pasts: info@ljza.lv | T. +371 29231185 | Konts: A/S SwedBank LV30HABA0551014759773
%d bloggers like this: