Abonē LJZA ziņas

Uz norādīto e-pasta adresi nosūtīsim Jums LJZA ziņas.

Arhīvs

Statistika

  • 70,956 apmeklējumi

Vai zini, kur atrodas Divupe? Tuvajos Austrumos? Nē, tā atrodas tepat Latvijā. Vēl vairāk – neizbraucot no Rīgas administratīvās teritorijas.

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība aicina tevi vienas dienas pārgājienā no Lielupes līdz Daugavai. Šis ir pirmais šāda veida pasākums, ko organizē Latvijas Jauno zinātnieku apvienība. Tā laikā dalībnieki kājām veic ceļu gar jūras malu no Lielupes ietekas Rīgas jūras līcī līdz Bolderājas molam, kur Daugava ietek Rīgas jūras līcī. Aptuvenais pārgājiena garums – 15 km. Dalībniekiem ir iespēja saīsināt pārgājienu beigu daļā, nedodoties līdz Bolderājas molam.

Pārgājienā aicināti jaunie zinātnieki, to atbalstītāji, ģimenes locekļi un draugi, neatkarīgi no zinātniskā grāda un ieņemamajiem akadēmiskajiem amatiem. Pārgājiena laikā nav plānotas zinātniskas aktivitātes, bet mierīga dabu, apkārtni un sabiedrību baudoša pastaiga gar jūru. Katrs pats varēs izvēlēties gājiena tempu, ceļabiedrus vai vientulības devu.

Ja pārgājienā piedalītos ģeogrāfi, biologi un vēsturnieki, kas varētu pastāstīt par to, ko redzam, kam ejam pāri un kas bijis šeit pirms mums, tas dotu pasākumam pievienoto intelektuālo vērtību.

Tātad, nokļūstam līdz 3. un 36. autobusa pieturai Daugavgrīvas DP (Bolderājā). Ja izmantojat personīgo automašīnu, to var novietot tuvējās ielās. Sēžamies 36. autobusā un dodamies 20 min. braucienā līdz Vakarbuļļiem. No Vakarbuļļiem gar Lielupes krastu nokļūstam līdz Rīgas jūras līcim un tālāk pēc katra spējām un varēšanas. Paralēli jūrai kaut kur ir 36. autobusa maršruts, kas ļaus saīsināt pārgājienu jebkurā brīdī.

Pārgājiens noslēgsies Daugavgrīvas molā. Līdz ar to ir jārēķinās, ka līdz maršruta sākumam/autobusam būs paliels gabaliņš jādodas atpakaļ pa to pašu ceļu gar jūras malu līdz Daugavgrīvas pludmalei un tālāk līdz autobusa pieturai. Pārgājiena karti skatīt zemāk tekstā.

Pārgājiens sāksies 23. jūlijā no Daugavgrīvas DP pieturas. Pulcēšanās laiks no plkst. 12.00. Autobuss uz Vakarbuļļiem izbrauc plkst. 12.19.

ZINĀŠANAI: tā kā pārgājiens notiks jebkuros laika apstākļos, apģērbam jābūt atbilstošam. Vēlams apģērbs, kurš ir kārtām – pēc nepieciešamības var kaut ko novilkt/uzvilkt. Apaviem jābūt arī tad, ja esat nolēmuši pārgājienu veikt basām kājām. Reizēm jūrmalas smiltis ir pārbaudījums pie pastaigām nepieradušām kājām. Pludmales čības būs labas diezgan. Ja izvēlaties slēgtus apavus, tiem jābūt gana ērtiem, lai nenospiestu nagus. Galvassega – rekomendējam, lai pastaiga nebeigtos ar saules alerģiju saules dūriena izskatā. Dzeramais ūdens – ja laiks ir ļoti karsts, vēlams sāļš minerālūdens vai ūdens ar sāli (vismaz 1 litrs personai); ja laika apstākļi kā jau daždien Latvijas vasarās, noderīgāka būs silta tēja termosā. Mugursomā jāieliek plēve somas pārsegšanai; dvielis un peldkostīms, ja rodas vēlme peldēties.

Pārgājiena laikā ir plānots pikniks. Līdz ar to līdzi jāpaņem pārtika piknikam, sega, ēšanas piederumi, salvetes u.c. lietas, kas var noderēt kopīgiem vēderpriekiem. Jānes gan visa mantība būs pašiem

Ja ideja par Divupes pārgājienu ir ieinteresējusi arī tevi, droši piesakies, rakstot bitija[at]inbox[dot]lv vai zvanot 29 69 09 98 Kitijai.

Kartē Sarkanās krāsas raustītā līnija – norāda maršrutu turpceļā, bet zaļā līnija – ceļu atpakaļ uz autobusa pieturu.

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība
Reģ. nr. 40008097922 | Adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050 | e-pasts: info@ljza.lv | T. +371 29231185 | Konts: A/S SwedBank LV30HABA0551014759773
%d bloggers like this: