Abonē LJZA ziņas

Uz norādīto e-pasta adresi nosūtīsim Jums LJZA ziņas.

Arhīvs

Statistika

  • 70,956 apmeklējumi

Atskats par semināru „Datu vizualizācija”, 2011. gada 3. decembris, LU Bioloģijas fakultāte, Kronvalda bulvāris 4. Programma

Seminārs notika 2011. gada 3. decembrī LU Bioloģijas fakultātē Kronvalda bulvārī 4.

Semināra pirmajā daļā lektori (doktoranti Jānis Liepiņš un Gints Turlajs, Dr.hist. Gatis Krūmiņš) demonstrēja dažādus vizualizācijas piemērus ekonomikā, vēsturē un bioloģijā. Tāpat tika ieteiktas Interneta vietnes, kur var iegūt dažādus attēlus, kurus var tālāk izmantot savām prezentācijām, piemēram, www.istockphoto.com/, savukārt bezmaksas programmatūra datu, karšu utml. vizualizācijai - „bit.ly/vizualizacijas-riki”.

Uzskatāmu piemēru, kā izveidot shematisku sarežģīta ražošanas procesa aprakstu rādīja doktorants Andrejs Zujevs. Šādu shematisku attēlu veidošanā ērti ir izmantot bezmaksas datorprogrammu „Bizagi Process Modelling”.

Visiem lielu interesi raisīja Ulda Leinerta sagatavotā prezentācija. Viņš kopā ar kolēģiem ir izstrādājis speciālu datorprogrammu kā oriģināli un efektīvi attēlot dažāda veida datus, gatavojis iknedēļas žurnālam „Ir” datu vizualizācijas. Piemēram, triju partiju — Vienotības, ZZS un Saskaņas centra — „par” un „pret” balsojumi 10. Saeimā; interaktīvā infografika, kurā var izsekot Latvijas demogrāfiskajām izmaiņām visās tautas skaitīšanās, kas notikušas kopš 1920. gada, u.c. Plašāk var skatīties http://www.infogr.am.

Vērtīga un saistoša bija arī semināra otrā daļa, kurā dalībnieki (galvenokārt 2-3 cilvēki grupā) praktiski izstrādāja/ veidoja savas datu vizualizācijas/shēmas/infografikus uz lielizmēra papīra loksnēm (A1-A0). Izvēlētās tēmas: dabas objekti Latvijā svinamajos svētkos gada griezumā; māla iegūšana, tā finansiāli efektīvas izmantošanas iespējas; subsīdijas lauksaimniecībā; augstskolu un studentu izmaiņas Latvijā u.c.

Sagatavoto datu vizualizācijas piemēru testēšanā uz pārējiem dalībniekiem un apspriešanā, tika konstatēts, ka to uztveramībā liela nozīme ir pēc tam sniegtai autoru mutiskai prezentācijai. Tas nozīmē – ļoti jāpārdomā attēlotās informācijas daudzums, saturs, forma u.tml. un ļoti vēlams jau sākotnēji (pirms oficiāliem pasākumiem) notestēt uz tuviniekiem, kolēģiem vai apkārtējiem cilvēkiem.

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība
Reģ. nr. 40008097922 | Adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050 | e-pasts: info@ljza.lv | T. +371 29231185 | Konts: A/S SwedBank LV30HABA0551014759773
%d bloggers like this: